Moto Ulrich

Prodej motocyklů značky F.B. Mondial a Voge Bikes, prodej náhradních dílů a doplňků na motocykly.
Servis motocyklů. Pojištění, úvěry.

prodej, servis: +420 725 170 717 +420 326 911 703

Firma Moto Ulrich

Na začátku nebylo slovo, jak se to píše v jiném příběhu, ale myšlenka, či spíše přání. Nosili jsme ho v hlavě my tři (Miroslav Jersák, Tomáš Ulrich a Petr Ulrich) už v době, kdy jsme každé všední ráno cinkali píchačkami našich tehdejších zaměstnavatelů. Někdy mi připadala tak smělá a krásná, že jsem se jí bál uvěřit. Možná bychom chodili s hlavou v oblacích ještě dlouho, kdyby nezasáhla ruka tržního zákona a naši chlebodárci se nás nechtěli zbavit. Museli jsme jednat. Sehnali jsme vhodný objekt na dobrém místě, příslib jeho majitele, pořídili fotografie a vyrazili za tehdejším ředitelem firmy Yamamoto, dovozcem motocyklů Yamaha. Asi jsme se mu líbili nebo nebyl žádný další zájemce z našeho kraje, každopádně smlouva o dealerství byla na spadnutí. To se odehrálo v létě roku 1992.

Přišel však podzim a s ním i nečekané rozhodnutí majitele budoucí prodejny nám své prostory nepronajmout s odůvodněním, že motorky smrdí a rámusí.
V té době jsme už byli tak rozjetí, že se nám rozhodně nechtělo hodit flintu do žita. Přišla proto jasná volba, postavit si svůj objekt. O stavbě by se dalo napsat mnoho veselých i neveselých příhod, důležitá však je skutečnost, že jsme naši myšlenku uvedli do hmotné podoby a 25. října 1993 jsme přivítali prvního zákazníka Tomáše P.

Pokračujeme tak v tradici, kterou založil můj děda Otakar Ulrich ještě za první republiky, kdy si otevřel servis na motocykly i auta. Od té doby se u nás mnohé změnilo. Prodejna i sklady se zaplnily zbožím, které je pro motocykl a jeho řidiče nezbytným.

Snažíme se držet skladem široký sortiment akumulátorů, olejových i vzduchových filtrů, svíček, brzdových destiček, olejů, řetězů, páček… Řidiči a spolujezdci u nás najdou přilby, textilní oblečení, různé boty a další věci, co zpříjemňují jízdu na motocyklu. Vždy mě potěší, když mohu zákazníkovi říct – ano máme. Zařídit pojištění nebo spotřebitelský úvěr, případně zprostředkovat přihlášení do evidence také není problém.

V květnu 2008 jsme otevřeli novou prodejnu. Nabízené zboží si naši zákazníci mohli mnohem lépe prohlížet a ještě zbylo místo na rozšíření sortimentu. Také nové motocykly byly konečně důstojně prezentovány. V nových prostorách se mohl lépe nadechnout rovněž náš servis.
Stále se snažíme se o maximální kvalitu práce a tím také o spokojenost našich zákazníků. V minulosti nás však trápily dlouhé objednací lhůty na servis. Pro jejich zkrácení jsme zaměstnali dalšího mechanika a vytvořili na dílně nové pracovní stání. Pneuservis se ze suterénu přestěhoval do přízemí, což také přispělo k urychlení některých prací.

Psal se rok 2013, kdy jsme oslavili 20 let našeho působení, ale také ukončení spolupráce se značkou Yamaha. Postupem času se podmínky staly neúnosnými a my nenacházeli důvod pokračovat v činnosti, která byla několik posledních let nejen ztrátová, ale navíc jsme si často museli nechat líbit arogantní a povýšené jednání některých šéfů firmy, která měla na starosti dovoz nových motocyklů Yamaha. Naším cílem bylo i nadále poskytovat dobré zázemí nejen pro motocykly se třemi ladičkami ve znaku. Dál jsme zajišťovali servis a náhradní díly pro motocykly zbylých japonských značek a pro BMW. Rok 2013 byl pro naši firmu významný také podepsáním smlouvy s firmou Piaggio. Stali jsme se tak autorizovaným prodejcem a servisem značek Aprilia, Gilera, Moto Guzzi, Piaggio, Scarabeo a Vespa.

Závěrem roku 2014 se s námi rozloučil náš společník Miroslav Jersák.

V roce 2017 přišly další velké změny. Nový dovozce pro koncern Piaggio, rakouská firma Faber Moto, nás vyškrtli ze sítě autorizovaných prodejců a servisů z důvodu našeho nevhodného umístění. Jsme prý příliš blízko u Prahy…

I s touto skutečností jsme se vyrovnali a pokračovali jsme v pozáručním (Pro řešení záruk nemáme ten správný status.) servisu včetně dodávek originálních náhradních dílů za stejných podmínek, jako je tomu v síti autorizovaných prodejců Piaggio. Bohužel s jednou výjimkou a tou je přehrání palivové mapy. Naše diagnostika pracuje spolehlivě dál pro všechny značky koncernu, jen pro novou palivovou mapu si už nedokáže „sáhnout“.

Ve stejném roce jsme navázali spolupráci s významnou německou firmou MSA, jenž dováží na náš trh motocykly značky F.B.Mondial. Stali jsme se tak autorizovaným prodejcem značky, která má nejpropracovanější zázemí a nejrychlejší dodávky náhradních, jaké jsme v naší dlouhé historii mohli poznat.

Rok 2018 přinesl významné zlepšení ve vybavení našeho servisu. Investovali jsme do nákupu diagnostického systému značky Texa. S touto mašinou se nám podařilo prolomit komunikační bariéru zejména u moderních motocyklů, kde i prostá výměna oleje vyžaduje diagnostické připojení.

 

Závěr roku 2021 s sebou nesl důležité rozhodnutí. Na náš trh přibyla nová značka motocyklů Voge a my jsme dostali nabídku naskočit do tohoto rozjíždějícího se vlaku. Značka Voge se zrodila v čínském gigantu Loncin, byli jsme proto zpočátku lehce nedůvěřiví. Obláčky našich pochybností rychle rozptýlilo osobní setkání a testování strojů Voge. Přesvědčila nás nejen kvalita zpracování, jízdní vlastnosti, ale také velmi dobrá dostupnost náhradních dílů. Jako velkou výhodu vnímáme ceny náhradních dílů a hlavně známé zázemí firmy MSA, jež novou značku etabluje na našem trhu. V lednu 2022 přijely na naši prodejnu první motocykly a dokonce jsme mohli jedním strojem udělat radost novému majiteli.

 

Stále se snažíme pro své zákazník zajistit nejlepší možné ceny a dodací podmínky, aby se k nám měli důvod opakovaně vracet.


 

Za tým firmy Moto Ulrich

Petr Ulrich